بلاگ

پورانا کیلا دهلی هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره پورانا کیلا دهلی هند

پورانا کیلا دهلی هند Purana Qila

درباره پورانا کیلا دهلی هند

پورانا کبلا بعنوان یکی از قدیمی ترین قلعه های دهلی، هند شناخته شده می باشد.
این بنا که توسط دومین امپراتور مغول، همایون و سوری سلطان شیر شاه ساخته شده است، بنا به نظر بسیاری در محل شهر باستانی ایندراپراستا واقع شده است. ویزای هند
این قلعه، ارگ داخلی شهر دین پناه را تشکیل می داده است و قابل به ذکر است که این مکان در نزدیکی زمین نمایشگاهی گسترده پراگاتی میدان واقع شده است و توسط جاده ماتورا، دهلی، از استادیوم دیانچاند جدا شده است.
قدمت ساخت این قلعه تاریخی با توجه به تحقیقات و کاوش ها به قرن سوم میلادی باز می گردد و پیش از امپراطوری مائوری‌ ها قلعه ساخته شده است.
این قلعه در طی گذر سالیان بسیار و متعدد تحت استفاده پادشاهان و حکمرانان بسیاری قرار گرفته است و در سال 1533 میلادی به دستور همایون شاه مرمت و بازسازی عظیمی بر روی این قلعه انجام گرفت.
عمارت های کلاه فرنگی و گنبدی شکل زیبایی در این قلعه به دست فرمانداران و پادشاهان ساخته شده است که افراد را با فرهنگ غنی کشور هند آشنا می کند.
سه دروازه ورودی قلعه که به صورت دو طبقه ساخته شده است، در میان دو برج نیم دایره‌ ای شکل قرار دارد که به عظمت و زیبایی این بنا افزوده است.
در قسمت شمال و جنوب قلعه پورانا بالکن‌ های زیبا، عمارت‌ های گنبدی شکل و عمارت های کلاه فرنگی به چشم می خورند که هر کدام دارای زیبایی های منحصر به فردی برای خود و بازدید کنندگان می باشد.
برای ساخت این قلعه از مصالح سرخ رنگ استفاده شده است که بر چشم نواز بودن آن می افزاید.
در حال حاظر بخشی از این قلعه به موزه تبدیل شده است که در آن اشیای باستانی برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته شده اند.
امروزه از این بنا برای برگزاری برنامه های متعدد و نمایشگاه های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد که برای تماشای هر سری از این نمایش ها باید مبلغ 100 روپیه هند را پرداخت نمایید.
قایق سواری در دریاچه کنار قلعه بعنوان یکی دیگر از سرگرمی های قابل دسترس در این مجموعه می باشد.
برای بازدید از این قلعه تاریخی در حدود 1 الی 2 ساعت به طول خواهد انجامید.
هزینه بازدید از این مجموعه تاریخی 300 روپیه می باشد که اگر بخواهید از دریاچه ای نیز که در این مجموعه و اطراف آن وجود دارد نیز استفاده نمایید 20 روپیه به صورت جداگانه باید مجدد پرداخت نمایید.

آدرس قلعه پورانا کیلا :

هند- دهلی نو- نزدیک باغ وحش دهلی- خیابان ماتورا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا