بلاگ

موزه آلبرت هال جیپور هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره موزه آلبرت هال جیپور هند

موزه آلبرت هال جیپور هند Albert Hall Museum

موزه آلبرت هال در جیپور، قدیمی ترین موزه ساخته شده در این شهر محسوب می گردد و به عنوان موزه ایالتی راجستان هند فعالیت های خود را به انجام میرساند. ویزای الکترونیکی هند
این ساختمان در باغ رام نیواس در خارج از دیوار شهر روبروی دروازه جدید واقع شده است و نمونه خوبی از معماری هندو ساراسنی را نمایانگر می باشد و با زیبایی و معماری خاص خود بسیار منحصر به فرد و چشم نواز می باشد.
به این مجموعه، موزه مرکزی دولت نیز گفته می شود و به این نام نیز شناخته شده می باشد.
این ساختمان توسط ساموئل سوینتون جیکوب و با کمک میر توجمول هوسین طراحی شد و در سال 1887 میلادی بعنوان موزه عمومی افتتاح شد تا مردم بتوانند به آنجا رفته و بازدید خود را انجام دهند.
مهاراجا رام سینگ در ابتدا می خواست این ساختمان یک تالار شهر باشد، اما جانشین او، مادو سینگ دوم، تصمیم گرفت که این ساختمان یک تالار باشد و این نکته و موضوع نیز قابل ذکر می باشد که این موزه هنر جیپور و به عنوان بخشی از باغ جدید رام نیواس گنجانده شده است و بسیار در میان توریست ها و گردشگران محبوب و شناخته شده می باشد.
نام این موزه برگفته از نام پادشاه ادوارد هفتم (آلبرت ادوارد) می باشد، که طی بازدید وی از شهر به عنوان شاهزاده ولز، سنگ بنای آن در 6 فوریه سال 1876 میلادی گذاشته شد.
نقاشی، جواهرات، فرش، عاج، سنگ، مجسمه های فلزی و آثار کریستالی مجموعه های چشم نوازی هستند که در این موزه برای عموم مردم به نمایش گذاشته شده اند.
به این موضوع و نکته مهم می بایست اشاره نمود که، این مجموعه شامل و در بر گیرنده سکه هایی از دوره گوپتا، کوشان، سلطان نشین دهلی، مغول و بریتانیا می باشد.
یکی از جاذبه های اصلی و مهم موجود در این موزه که توجه بسیاری از بازدید کنندگان را به خود جلب کرده است یک مومیایی مصری می باشد.
قبل از اینکه این مجموعه به موزه تبدیل گردد بعنوان تالاری برای اجرا انواع برنامه های کنسرت های موسیقی مورد استفاده قرار میگرفت اما بعدا” به موزه برای بازدید عموم مردم تغییر کاربری داد.
هر فرد برای بازدید از این موزه باید هزینه و مبلغ اندکی را جهت بلیط پرداخت نماید و حدود 2 ساعت از زمان خود را برای دیدن کامل این موزه با جزییات کامل صرف نماید.
دسترسی به این موزه بواسطه نزدیکی آن به ایستگاه مترو بسیار آسان می باشد و همچنین بوسیله قطارهای محلی و اتوبوس‌های شهری نیز می توانید به این موزه زیبا برسید و نهایت لذت را از بازه زمانی که در آنجا حضور دارید ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا