بلاگ

معبد جاگات شیرومانی، عامر جیپور هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره معبد جاگات شیرومانی، عامر جیپور هند

معبد جاگات شیرومانی، عامر جیپور هند Jagat Shiromani Temple, Amer

جاگات شیرومانی یک معبد هندو واقع در عامر و در نزدیکی شهر جیپور، هند است. ویزای هند قیمت
این معبد به خدایان هندو میرا بای، کریشنا و ویشنو تقدیم گردیده است.
این معبد در بین سال های 1599 میلادی الی 1608 میلادی توسط ملکه کانکواتی، که همسر پادشاه من سینگ اول بود و به نام و یاد پسرشان جاگات سینگ ساخته شده است.
این معبد به عنوان بخش مهمی از تاریخ محلی در شهر عامر در نظر گرفته می شود و دارای مجسمه کریشنا است که برای دین هندو از اهمیت بسیار بالا و مهمی برخوردار می باشد.
مصالح ساختمانی که برای ساخت این معبد مورد استفاده قرار گرفته اند می توان به سنگ مرمر سفید و سنگ سیاه اشاره نمود.
این موضوع نیز قابل اشاره نمودن می باشد که به تصویر کشیدن صحنه ‌هایی از فیل‌ ها و اسب‌ ها در شیپور از پوراناس و تصویرسازی شخصیت‌ ها و همچنین برخی صحنه ‌های اجتماعی بعنوان یکی از زیباترین صحنه های طراحی این معبد محسوب شده و شناخته شده می باشند.
جانامشتامی، آناکوتا، شرات پورنیما از جمله مهمترین نمایشگاه ها و جشنواره هایی محسوب می شود که در این معبد و با حضور مردم بومی شهر و همچنین توریست ها و گردشگران برگزار گردیده است.
برای بازدید از این معبد همه روزه از ساعت 6 صبح الی 1 ظهر و همچنین 4 بعد از ظهر الی 8 شب میتوانید مراجعه نمایید.
این نکته نیز وجود دارد و قابل ذکر است که سنت ها، آداب و رسوم و شیوه های عبادت که معمولاً در معابد وایشناوا استفاده می شود در اینجا دنبال می شود و بسیار مورد توجه و احترام مردم بومی هند و این شهر می باشد.
اتوبوس ها، تاکسی ها، ریکشاهای خودکار و تاکسی های اجاره ای بهترین راه برای رفت و آمد در شهر و دسترسی به این معبد محسوب شده و مورد استفاده قرار میگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا