بلاگ

معبد ایسکون دهلی هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره معبد ایسکون دهلی هند

معبد ایسکون دهلی هند ISKCON temple Delhi

درباره معبد ایسکون دهلی هند

معبد رادا پارتاساراتی ماندیر، که عموماً به عنوان معبد ایسکون شناخته شده می باشد در شهر دهلی کشور هند ساخته شده است. ویزا هند
این مجموعه یک معبد معروف وایشناوی لرد کریشنا و الهه رادا به شکل رادا پارتاساراتی می باشد که در 5 آوریل سال 1998 میلادی توسط نخست وزیر سابق هند، آتال بیهاری واجپایی و با حضور رئیس سابق وزیر دهلی صاحب سینگ ورما و سوشما سواراج افتتاح شد.
این نکته قابل ذکر است که معبد ذکر شده در تپه‌ های هاره کریشنا (نزدیک مکان نهرو)، در شرق منطقه کایلاش دهلی نو، هند واقع شده است.
معبد ایسکون طراحی و ساخته شده توسط آچوت کانوینده که در سال 1993 میلادی با پذیرش یک کمیسیون طرفدار بونو برای ساخت این مجموعه معبد برای پیروان سریلا پرابهوپادا موافقت کرد، یکی از بزرگترین مجموعه‌های معبد در هند می باشد.
این مجموعه شامل اتاق های متعدد برای کشیشان و برای ارائه خدمات به مراجعین می باشد.
سالن های زیادی در ایم معبد وجود دارند که برای امور اداری و سمینارهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.
این معبد به چهار بخش مختلف تقسیم می شود:
مرکز فرهنگی ودایی شکوه هند
مجموعه معبد مرکز فرهنگی ودایی شکوه هند را در خود جای داده است، مقصدی محبوب برای بازدید کنندگان و گردشگران برای آشنایی با متون اصلی هندو که با استفاده از فناوری ‌های چندرسانه ‌ای مختلف ارائه می‌شوند، از جمله:

باگاواد گیتا

باگاواد گیتا
باگاواد گیتا

که با استفاده از ترکیبی از روایت دراماتیک، به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا پنج مفهوم اصلی بهاگاواد گیتا، سه حالت طبیعت و سیستم های یوگا ارائه شده در آن را بیاموزند.

تجربه مهابهارات

تجربه مهابهارات
تجربه مهابهارات

نمایش نور و صدا که خط داستانی مهابهارات را ارائه می دهد که بیش از هزاران آیه را به شیوه ای مختصر در بر می گیرد.

گالری هنری رامایانا

گالری هنری رامایانا
گالری هنری رامایانا

مجموعه ای از بیش از 30 نقاشی رنگ روغن اصلی که توسط اعضای ایسکون از ایالات متحده آمریکا، روسیه، هند و بریتانیا نقاشی شده است.

نمایشگاه باگاوات پوران

نمایشگاه باگاوات پوران
نمایشگاه باگاوات پوران

این نمایشگاه یکی از مهم ترین متن های سنت وایشناوا را در قالبی بصری ارائه می دهد و به صورت عروسک های هندی می باشند که بسیار خاص و زیبا می باشند.

بزرگترین کتاب مقدس جهان

بزرگترین کتاب مقدس جهان
بزرگترین کتاب مقدس جهان

مرکز فرهنگی ودایی شکوه هند دارای «بهاگاواد گیتای شگفت‌انگیز» است که بزرگ‌ترین کتاب چاپی متن اصلی هر دین جهانی است.
چاپ ایتالیایی «بهاگاواد گیتا شگفت‌انگیز» با وزن 800 کیلوگرم و ابعاد بیش از 2.8 متر توسط نخست‌وزیر هند، نارندرا مودی در 26 فوریه 2019 میلادی در حضور تریداندی سانیاسی گوپال کریشنا گوسوامی و وزیر فرهنگ هند رونمایی گردید.

هرساله تعداد بسیار بالایی از مردم بومی، گردشگران و توریست ها در حین سفرشان به کشور هند و شهر دهلی از این معبد نیز بازدید می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا