بلاگ

قلعه ناهارگر جیپور هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره قلعه ناهارگر جیپور هند

قلعه ناهارگر جیپور هند Nahargarh Fort

پشته ‌های صخره‌ ای تپه‌ های آراوالی، قلعه ناهارگره را تشکیل می ‌دهند، بنای تاریخی باشکوهی که مشرف به شهر جیپور است و منظره‌ ای خیره‌ کننده و چشم نوازی از شهر را پیش روی همه قرار می دهد. ویزا هند
قلعه ناهارگر که در سال 1734 میلادی توسط جی سینگ دوم، مهاراجه آن زمان جیپور ساخته شد، همراه با قلعه عامر و قلعه جیگر بخشی از دایره دفاعی شهر را برای محافظت تشکیل می داده اند.
قلعه ناهارگر همانطور که در قسمت قبل اشاره نمودیم برای اهداف دفاعی ساخته شد اما هرگز مورد حمله دشمنان قرار نگرفت.
اسلحه های صحرایی مستقر در قلعه هرگز برای جنگ استفاده نمی شدند، بلکه برای نشان دادن زمان از طریق شلیک استفاده می شدند.
این قلعه به عنوان خلوتگاه شکار برای خانواده سلطنتی عمل می کرد.
اما این موضوع قابل ذکر است که امروزه این بنای تاریخی منظره ای باشکوه برای تماشای غروب های باشکوه بر فراز شهر صورتی محسوب می شود.
ناهارگر به معنای “مسکن ببرها” است و این نام را به خاطر ببرهایی که گمان می رود در اطراف تپه ها پرسه می زدند، گرفته شده است.
همچنین اعتقاد بر این است که این قلعه به نام شاهزاده ناهار سینگ بومیا نامگذاری شده است.
ساختارهای زیادی در داخل قلعه وجود دارد – معبدی که به خدای پادشاهان جیپور اختصاص داده شده است، معبد دیگری که به شاهزاده ناهار سینگ بومیا اختصاص داده شده است، یک ساختمان 2 طبقه معروف به مادهاوندرا بهاوان به نام ساوای مدهو سینگ که آن را ساخته است و همچنین یک محوطه باز که در آن پادشاهان برای شنیدن نارضایتی‌هایشان با مردم عادی ملاقات می ‌کردند.
امروزه قلعه ناهارگر بعنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری جیپور شناخته شده می باشد و قابل ذکر است که در هر زمانی از روز، تماشای این قلعه در شکوه و عظمت خود یک لذت بسیار زیبایی را به افراد می بخشد و همچنین با رفتن به این مجموعه می توانید عکس های یادگاری بسیار زیبایی را به ثبت برسانید.
در زمان غروب در این مجموعه چراغ های زیبایی روشن می شوند که این پشینهاد را به تمامی بازدید کنندگان می دهند که در این بازه زمانی از قلعه دیدن کنید، زمانی که می توانید منظره ای عالی از شهر با چراغ های روشن را شاهد باشید و یک روز رویایی را با بودن در این مجموعه تجربه نمایید.
نکته قابل ذکر دیگری نیز در رابطه با این قلعه وجود دارد و آن این موضوع است که دوچرخه سواری و پیاده روی دو فعالیتی هستند که می توان در قلعه ناهارگر علاوه بر بازدید از آن به انجام رساند.
گروه های زیادی در این مجموعه وجود دارند که این فعالیت ها را در ازای دریافت هزینه سازماندهی می کنند.
همچنین می توانید از پارک زیستی ناهارگر که در داخل محوطه قلعه قرار دارد نیز دیدن کنید.
همچنین در این مجموعه و برای بازدید از ان می توانید از کمک راهنماهای مخصوص بهره مند شوید، راهنماها با پرداخت هزینه در دسترس تمامی بازدید کنندگان هستند و این نکته را نیز باید اشاره نماییم که نرخ همراهی این افراد با بازدید کنندگان ممکن است از فردی به فرد دیگر و همچنین خدمات ارائه شده متفاوت باشد.
ساعات بازدید از این بنای تاریخی همه روزه از ساعت 9.30 صبح الی 5.30 بعد از ظهر امکان پذیر می باشد و قابل ذکر است که برای بازدید از این مجموعه اگر بخواهید به صورت کامل و با جزییات از آن دیدن نمایید حدود 2 الی 3 ساعت باید زمان خود را در این مجموعه صرف نمایید.
برای رفتن به این مجموعه هر بازدید کننده باید ورودی اولیه ای را پرداخت نماید که برای ساکنین بومی 10 روپیه هند و برای خارجی های 50 روپیه هند می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا