بلاگ

قلعه باندارا بمبئی هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره قلعه باندارا بمبئی هند

قلعه باندارا بمبئی هند Bandra Fort

درباره قلعه باندارا

این مجموعه قلعه ای است که در باندارای شهر بمبئی واقع شده است و توسط پرتغالی ها ساخته شده است.
این برج توسط پرتغالی ها در سال 1640 میلادی به عنوان برج مراقبت مشرف به خلیج مهیم، دریا و جزیره جنوبی مهیم ساخته شده است. ویزا هند
این نکته قابل توجه را نیز باید تاکید کرد که، ارزش استراتژیک این قلعه در سال 1661 میلادی پس از اینکه پرتغالی ها هفت جزیره بمبئی را که در جنوب باندرا قرار داشتند به انگلیسی ها واگذار نمودند، افزایش چشم گیری پیدا کرد.
نام این قلعه ( قلعه باندرا) نشان می دهد که سرچشمه آن مکانی است که در آنجا آب شیرین به شکل یک فواره برای کشتی های پرتغالی که در سواحل سفر می کردند در دوره اولیه حضور پرتغالی ها در بمبئی در دسترس بوده است.
همچنین می توان گفت این قلعه در فاصله ارتفاع 24 متری از سطح دریا واقع شده است و با طبیعت و منظره چشم نوازی که در اطراف خود دارا می باشد بعنوان یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری در بمبئی شناخته شده می باشد.
در سال 2003، یک برنامه حفاظتی توسط باندارا برند استند رزیدنس تراست برای نجات قلعه آغاز شد( زیرا این قلعه تحت تصرف و حفاظت پرتغالی ها بوده است).
شبانه عزمی، یکی از نمایندگان محلی پارلمان (نماینده مجلس)، که بخشی از این تلاش را از بودجه اختصاص داده شده خود تأمین مالی کرد، رهبری آن را بر عهده گرفت و عملیاتشان با موفقیت انجام پذیرفت.
هتلی به نام تاج لند که در همان نزدیکی واقع شده و فعالیت دارد، مسئولیت نگهداری از قلعه را بر عهده دارد به دلیل اینکه آن را از مالکان قبلی به ارث برده است.
این نکته نیز قابل ذکر است که ورودی این قلعه متعلق به سازمان باستان شناسی هند و برای رفتن به داخل و بازدید از آن باید ورودی جداگانه ای را پرداخت نمایید تا کمکی نیر در ضمینه هزینه های نگهداری این قلعه شامل شود.
این مکان می تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که علاقه مند به انجام فعالیت های ورزشی مثل پیاده روی و دو صبحگاهی یا دوندگی می باشند.
همچنین در این منطقه و از زمان های گذشته تا به الان فیلم های هندی بسیاری فیلم برداری شده اند.
این نکته نیز حائز اهمیت است که ارامشی که اطراف و محوطه این قلعه دارد دلیل بر اهمیت فرآوان آن برای رفتن و بودن در قلعه را دارا می باشد.
بوسیله تاکسی و ماشین های شخصی به راحتی می توانید به این مجموعه و مکان دسترسی آسان داشته باشید و از حضورتان نهایت لذت را برده و عکس های یادگاری خاصی را نیز بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا