بلاگ

ساحل دونا پائولا گوا هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره ساحل دونا پائولا گوا هند

ساحل دونا پائولا گوا هند Dona Paula Beach

درباره ساحل دونا پائولا گوا هند

دونا پائولا روستا و مقصد گردشگری می باشد در همسایگی پاناجی، گوا، هند واقع شده است.
امروزه موسسه ملی اقیانوس شناسی و مرکز بین المللی گوا در این منطقه قرار گرفته شده است. زیباترین سواحل گوا
این مکان به افتخار دونا پائولا آمارال آنتونیا د سوتو مایور، یک شخصیت تاریخی در هند پرتغالی نامگذاری شده است.
او و خانواده اش در سال 1744 میلادی وارد گوا شدند و در سال 1756 میلادی با یک هیدالگو از اسپانیا ازدواج کرد.
آنها خانواده ای بسیار مرفه بودند و کل دارایی از کابو راج نیواس امروزی تا کارانزالم به خانواده سوتو مایور تعلق داشت و قابل ذکر است که این شخص در 21 دسامبر سال 1782 میلادی درگذشت.
دونا پائولا زنی خیر بوده است و معروف به این موضوع می باشد که به روستاییان کمک کرده و برای بهبود آنها تلاش زیادی انجام داده است.
از این رو پس از مرگ او، روستاییان تصمیم گرفتند نام روستا را به یاد این شخص مهم به دونا پائولا تغییر نام دهند.
دونا پائولا در امتداد دریا واقع شده است که از پانجیم، میرامار می گذرد و دونا پائولا منطقه ای است که گردشگران به آن رفت و آمد می کنند.
در طول فصل توریستی، دونا پائولا به منطقه ‌ای شلوغ و پرتردد تبدیل میگردد و در زمان های دیگر که فصل توریستی نباشد مکانی آرام در هنگام باران‌های موسمی محسوب میگردد.
به این نکته نیز می توان اشاره نمود که یکی از جاذبه‌ های دونا پائولا، مجسمه‌ ای با رنگ سفید است که روی صخره‌ های نزدیک اسکله کشتی قرار گرفته است که جایی عالی برای گرفتن عکس های یادگاری محسوب می شود.
به این موضوع نیز می توان اشاره نمود که، دونا پائولا که در حدود 7 کیلومتری پانجیم قرار دارد، یکی از محبوب ‌ترین پاتوق ‌های توریستی در گوا است که به‌خاطر ساحل وسیعش معروف، محبوب و همچنین شناخته شده است.
دونا پائولا که در ردیف درختان نخل و جنگل‌ های کاسورینا قرار گرفته است، گردشگران را از سرتاسر جهان به خاطر منظره‌ای که ارائه می‌ دهد جذب می ‌کند.
در امتداد دیدگاه یا خط ساحلی در این مجموعه می توانید قدم بزنید در حالی که نسیم خنک به آرامی روی صورت شما می وزد یا به سادگی از مناظر بی پایان آبی و سبز لذت ببرید.
به این موضوع هم لازم است اشاره نماییم که بازدید شما از ساحل دونا پائولا فراموش نشدنی خواهد بود.
در مدت زمانی که در این مجموعه هستید همچنین می توانید از غرفه های غذا، نوشیدنی و سوغات فروشی نیز استفاده نمایید.
همانطور که در قسمت های قبلی اشاره نمودیم ساحل دونا پائولا در 7 کیلومتری پایتخت گوا، پانجیم قرار دارد و با اتوبوس ها و تاکسی های محلی خیلی راحت می توانید به آنجا دسترسی داشته باشید.
همچنین یک اتوبوس از ایستگاه اتوبوس کادامبا پاناجی وجود دارد که هر 15 دقیقه یک بار به سمت ساحل دونا پائولا حرکت می کند که برای رسیدن به این مجموعه از ان نیز می توانید استفاده نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا