بلاگ

رصدخانه گایرا سیدهی آگرا هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره رصدخانه گایرا سیدهی آگرا هند

رصدخانه گایرا سیدهی آگرا هند Gyarah Sidhi

گایرا سیدهی بقایای رصد خانه اختر شناسی همایون امپراتور مغول می باشد.
ویرانه ‌های این رصد خانه قدیمی و تاریخی در فاصله ‌ای نزدیک از باغ مهتاب بابر، در مزرعه‌ ای در حاشیه رودخانه یامونا در شهر آگرا کشور هند واقع شده‌ است و بسیار محبوب در میان مردم بومی این شهر و همچنین گردشگران و توریست ها می باشد.
محوطه این بنای یادبود تاریخی بسیار زیبا و منحصر به فرد در محوطه پارک با فضای سبز سرسبز احاطه شده است که بر زیبایش افزوده است.
گایرا سیدهی همچنین قابل ذکر است که به همراه و به وسیله یازده پله، به پله های مشرف به حفره های نیمکره ای در زمین اطلاق می شود که می توان از آنها خوانش های نجومی را انجام داد که موضوعی بسیار جالب و شگفت انگیز نیز محسوب می شود.
همایون غرق در طالع بینی و نجوم بود و اشتیاق خود را به عجیب ترین شکل نشان می داد و بر همین اساس این مجموعه را تاسیس نمود.
این مجموعه یکشنبه و سه شنبه برای دولت و شنبه و پنجشنبه به مسائل دینی اختصاص داشت و مابقی روزها برای بازدید عموم مورد استفاده قرار میگرفت.
ولی این موضوع قابل ذکر است که این مجموعه در حال حاظر و بعد اینکه برخی تخریب ها در آن رخ داد مورد بازدید مردم، توریست ها و گردشگران قرار میگیرد.
این بنای تاریخی با قدمتی که از چندین سال قبل به خود دارا می باشد هرساله میزبان تعداد بسیار بالایی از علاقه مندان و توریست ها و همچنین گردشگرانی می باشد که در سفر خود به شهر آگرا کشور هند از این مجموعه نیز بازدید می کنند و نهایت لذت را از حضورشان در انجا می برند و برای ثبت خاطراتی خود نیز عکس های یادگاری بسیاری را نیز می گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا