بلاگ

دریاچه کیتام آگرا هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره دریاچه کیتام آگرا هند

دریاچه کیتام آگرا هند Keetham Lake

دریاچه کیتام که به نام سور سارووار نیز شناخته می شود، دریاچه ای خوش منظره در خارج از آگرا در بزرگراه آگرا – دهلی واقع شده است که بازدید از آن می تواند تجربه ای بسیار لذت بخش برای بودن در منطقه ای سرسبز و زیبا با محیطی آرامش بخش باشد. ویزای 1 ماهه هند
در کنار دریاچه کیتام، مرکز نجات خرس آگرا قرار دارد، که یک مرکز نجات خرس تنبل محسوب میگردد.
این دریاچه از سال 2020 به عنوان سایت حفاظت شده شهر آگرا در کشور هند شناخته شده می باشد.
این دریاچه خوش منظره با دارا بودن طبیعی سرسبز و زیبا، حدود 20 کیلومتر از آگرا و 12 کیلومتر از سیکاندرا فاصله دارد و در پناهگاه پرندگان سور سارووار واقع شده است.
دریاچه کیتام با مسیر راه آهن در ایستگاه راه آهن کیتام به هم متصل شده است و در 27 مارس سال 1991 میلادی توسط مرکز یو پی به عنوان پناهگاه ملی پرندگان اعلام شد.
کل دریاچه در یک حوضه آبریز 7 کیلومتری تشکیل یافته است و قابل ذکر است که این مجموعه زیبا و سرسبز به شکل پنج ضلعی می باشد.
این موضوع نیز قابل اشاره می باشد که شرایط آب و هوایی منطقه دریاچه مختص دشت های اوتار پرادش با تابستان های گرم باد و زمستان های سرد می باشد.
آبی که وارد و سریز به این دریاچه می شود از کانال آگرا که از رگبار اوخلا در رودخانه یامونا در دهلی سرچشمه می گیرد.
آب دریاچه کیتهام همچنین قابل ذکر می باشد که به عنوان آب مصرفی خام برای تصفیه خانه آب پالایشگاه ماتوهارا واقع در مجاورت دریاچه کیتام استفاده می شود.
بیش از 106 گونه از پرندگان مهاجر و ساکن شناخته شده اند که زیستگاه خود را در سور ساروار دارا می باشند.
کل منطقه دریاچه توسط رشد فراوان پوشش گیاهی می باشد که همین امر دلیل بر جذابیت بیشتر این منطقه گردیده است.
پرندگان آبزی مهمی که در دریاچه کیتام زندگی می کنند عبارتند از:
گربه کوچک، باکلان، حواصیل خاکستری، حواصیل بنفش، پرنده شالیزاری، مرغ مرغی گاو، میگوی بزرگ، میگوی کوچکتر، حواصیل کوچک، حواصیل شبانه، حواصیل ریف هندی، لک لک گردن سیاه، صمغ سفید. ، اسکناس قاشقی اوراسیا، غاز خاکستری، غاز سرباره، اردک سوت کوچک تر، گلابی سرخ، اردک شمالی، اردک خالدار هندی، گادوال، ویجون، بیل زن، و اردک شانه ای.
هر فرد با رفتن به این محدود حفاظت شده علاوه بر لذت بردن از طبیعت و دیدن پرندگان و گونه های گیاهی می توانند در برخی ثسمت های آن نیزبه پیاده روی بپردزاند و با گرفتن عکس های یادگاری در قسمت هایی که اجازه داده می شود خاطرات خود را ثبت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا