بلاگ

قلعه جایگار هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره قلعه جایگار هند

قلعه جایگار هند Jaigarh Fort

قلعه جایگار در منطقه و محدوده ای معروف و شناخته شده به نام تپه عقاب ها در محدوده آراوالی واقع شده است. ویزای هند
این قلعه دارای ساختار و معماری بسیار مجلل و زیبا می باشد و قابل ذکر است که مشرف به قلعه آمر و دریاچه مائوتا، در نزدیکی آمر در جیپور، راجستان، هند است.
این قلعه قابل ذکر است که توسط جی سینگ دوم در سال 1726 میلادی و برای حفاظت از قلعه عامر و مجموعه کاخ های آن ساخته شد و به همین دلیل به اسم او نامگذاری گردید.
این موضوع را نیز باید اشاره کرد که طول این قلعه 3 کیلومتر می باشد و در جهت شمال به جنوب و عرض 1 کیلومتر می باشد.
این قلعه دارای یک توپ به نام جایوانا و به معنای توپ جایوانا است که در محوطه قلعه ساخته می شد و در آن زمان بعنوان بزرگترین توپ روی چرخ جهان نیز شناخته شده می بوده است.
نکته جالبی که وجود دارد و قابل ذکر است این موضوع است که قلعه جایگار و قلعه عامر توسط گذرگاه های زیرزمینی به هم متصل شده اند و به عنوان یک مجموعه در نظر گرفته می شوند.
این مجموعه و قلعه، حدود 400 متر بالاتر از قلعه عامر ساخته شده است و دارای چشم انداز زیبایی از منظره سرسبز و فوق العاده می باشد.
این بنای تاریخی در زمان های گذشته و در اکثر مواقع بعنوان دژ نظامی برای محافظت از شهر مودر استفاده قرار میگرفته است.
این قلعه بعنوان یکی از بناهای مهم و باشکوه ساخته شده در شهر جیپور شناخته شده می باشد که بسیاری از توریست ها و گردشگران در سفرشان حتما از ان بازدید می کنند و نهایت لذت را از بازه زمانی حضورشان در آنجا می برند.
فرودگاه بین المللی جیپور در فاصله 18 کیلومتری این قلعه واقع شده است.
هر بازدید کننده برای رفتن به این قلعه و دیدن از آن باید در حدود 100 روپیه برا بومیان این شهر و 200 روپیه برای بازدید کنندگان خارجی پرداخت نماید و اگر مایل به عکسبرداری نیز باشد باید 50 روپیه دیگر نیز به صورت جداگانه در کنار ورودی اولیه پرداخت نمایند.
ساعت بازدید از این قلعه همه روزه از ساعت 9 صبح الی 6 بعد از ظهر میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا