بلاگ

جاسوانت سینگ کی چاتری – بالکشوار هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره جاسوانت سینگ کی چاتری – بالکشوار هند

جاسوانت سینگ کی چاتری – بالکشوار هند Jaswant Singh Ki Chatri – Balkeshwar

جاسوانت سینگ کی چاتری در امتداد سواحل یامونا در آگرا ساخته شده است و در میان مردم بومی ساکن در این شهر بسیر محبوب و شناخته شده می باشد. ویزا هند
جاسوانت سینگ کی چاتری (یا جاسوانت کی چاتری) یک سنوتاف غرفه‌ ای شکل ستون‌ دار گنبدی می باشد که قابل ذکر است که در معماری راجستانی رایج است، که در قرن بیستم ساخته شده می باشد.
این بنای تاریخی در بین سال های 1644 الی 1658 میلادی ساخته شده است و گفته می شود که تنها بنای تاریخی است که توسط یک هندو در آگرا در دوران مغول ساخته شده است.
این موضوع را نیز می توان قید نمود که این بنای ساخته شده به رانی هادا، شاهزاده بوندی در راجستان که با آمار سینگ راتور ازدواج کرده بود، تقدیم شده است.
چاتری در راجوارا، بالکشوار در امتداد سواحل رودخانه یامونا، در آگرا واقع شده است و اکنون توسط سازمان باستان شناسی هند ( ای اس آی ) به عنوان یک بنای تاریخی با اهمیت ملی حفاظت و نگهداری می شود.
این بنا یکی از ویژگی های منحصر به فرد معماری راجپوت است، ویژگی که بیشتر در مناطق شکاواتی در راجستان قابل مشاهده می باشد.
این بنا توسط یک دیوار مستطیل شکل احاطه شده است و قابل ذکر است که با دوازده ستون ماسه ‌سنگ قرمز به جلی (مشبک کاری در سنگ) ساخته شده و بسیار زیبا می باشد.
کار سنگی این بنای تاریخی ساخته شده شبیه به سنگ آگرا است و در میان مردم به آگرا جالی معروف است.
هرساله توریست ها و گردشگران بسیاری نیز در سفر خود به شهر آگرا کشور هند از این بنای تاریخی نیز دیدن می کنند و نهایت لذت را از حضورشان در این مکان می برند و برای ثبت خاطرات عکس های یادگاری بسیار زیبایی را نیز میگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا