بلاگ

باغ رمنیوس جیپور هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره باغ رمنیوس جیپور هند

باغ رمنیوس جیپور هند Ramniwas Bagh

این باغ در قلب شهر واقع شده است و دارای مسحتی در حدود یکصد و سی هزار متر مربع می باشد. ویزای ارزان هند
این باغ سرسبز و زیبا که دارای طبیعتی چشم نواز نیز می باشد توسط مهاراجا ساوای رام سینگ در سال 1868 میلادی ساخته شده است.
در داخل باغی در این مجموعه که در اوایل قرن بیستم میلادی به مساحت سیصد و ده هزار متر مربع وسعت داشت، موزه آلبرت هال (که در حال حاظر به عنوان موزه مرکزی شناخته می شود) قرار دارد که به نام پادشاه ادوارد هفتم (آلبرت ادوارد) نامگذاری شده است، که طی بازدید وی از شهر به عنوان شاهزاده ولز، سنگ بنای آن در 6 فوریه 1876 میلادی گذاشته شد.
پارک پرندگان، باغ وحش، تئاتر، گالری هنری، زمین نمایشگاه، سالن ورزشی و چندین کافه و مکان پیک نیک از ویژگی ها و قسمت های محبوب موجود در این باغ سرسبز و زیبا محسوب می شوند.
طرح اولیه این بود که این مکان به عنوان تاون هال باز شود.
با این حال، مادو سینگ دوم، جانشین مهاراجا ساوای رام سینگ، همه را متقاعد کرد که آن را به عنوان یک موزه برای عموم باز کنند.
گردشگران از سراسر جهان از باغ دیدن می کنند تا شاهد شکوه سلطنت و همچنین استادی و پیچیدگی های طرح های استعماری باشند.
مردم محلی بیشتر به عنوان یک سفر پیک نیک یک روزه یا تعطیلات آخر هفته از این باغ بازدید می کنند.
پس از غروب آفتاب، باغ با تیرهای چراغ روشن می شود که درخشش زیبایی را به باغ و پارک می بخشد و لذت حضورتان را در آن چندین برابر می کند.
بهترین ماه برای سفر به جیپور بین اکتبر و فوریه است و هم صبح و بعد از ظهر امکان بازدید از این پارک وجود دارد و می توانید در هر کدام از بازه های زمانی از سال با رفتن به آنجا نهایت لذت را برده و با گرفتن عکس های یادگاری این خاطرات را به ثبت برسانید.
این باغ سرسبز و بسیار زیبا به راحتی از طریق جاده از هر نقطه از شهر جیپور قابل دسترسی برای تمامی افراد می باشد.
اتوبوس ها، تاکسی ها، ریکشاهای خودکار و تاکسی های اجاره ای بهترین راه برای رفت و آمد در شهر و دسترسی به این باغ می باشند.
ساعت بازدید از این باغ در فص تابستان همه روزه به غیر از سه شنبه ها از ساعت 8.30 صبح الی 5.30 بعد از ظهر بوده و همچنین در فصل زمستان همه روزه به غیر از سه شنبه ها از ساعت 9 صبح الی 5 بعد از ظهر می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا