بلاگ

باغ آرام آگرا هند

اطلاعات و راهنمای کامل درباره باغ آرام آگرا هند

باغ آرام آگرا هند Aram Bagh

باغ آرام قدیمی ترین باغ مغول در هند است که در ابتدا توسط امپراتور مغول بابر( بابر پیش از قبل از آنکه مقبره اش به شهر کابل منتقل شود مدتی در همین باغ دفن شده بود) در سال 1528 میلادی ساخته شد و در حدود پنج کیلومتری شمال شرقی تاج محل در آگرا هند قرار گرفته شده است. قیمت ویزای دبی
معنای نام این باغ را به باغ آرامش نیز ترجمه کرده اند که البته با نامی همچون باغ نورافشان نیز شهرت داشته و شناخته می شود.
در کنار زیبایی های طبیعی این منطقه، تاریخ نیز در آن و محبوبیتش نقش بالایی را داشته است.
این مجموعه یک باغ ایرانی است که در آن مسیرها و کانال‌ ها باغ را تقسیم می ‌کنند.
هر بازدید کننده علاوه بر دیدن تمامی بناها و زیبایی های این مجموعه همچنین با پیاده روی در آن می تواند نهایت لذت را نیز ببرد.
این باغ نمونه ‌ای از گونه ‌ای از چارباغ را به نمایش می گذراد که در آن آب در سه تراس در یک توالی آبشار به پایین ریخته می شود.
دو بنای تماشایی رو به رودخانه جمنا و دارای یک «تهخانه» زیرزمینی نیز می باشد که در تابستان ‌های گرم برای تسکین بازدید کنندگان مورد استفاده قرار می‌ گرفته است.
این باغ همچنین دارای مسیرهای آبی و فواره های متعددی نیز می باشد که بر زیبایی و منحصر به فرد بودن این بنا به میزان بالایی می افزاید.
در زمان مغول از این باغ به خوبی محافظت میشده است و به نگهداری از آن اهمیت زیادی داده میشده است اما بعد از اینکه به دست انگلیسی ها افتاد تا حدودی مراقبت از آن کمتر شد اما امروزه این باغ در بهترین موقعیت و حفاظت خود قرار دارد.
توریست های خارجی برای ورود به این باغ زیبا و تاریخی باید ورودی پرداخت نمایند و هزینه ورود به این مجموعه زیبا در حدود 200 روپیه می باشد.
ورودی که افراد بومی ساکن در آگرا و هند باید پرداخت کنند حدود 15 روپیه می باشد اما قابل ذکر است که ورودی هم برای کودکان توریست و بومی زیر پانزده سال سن به صورت رایگان می باشد.
بهترین زمان بازدید از این باغ زیبا در هنگان غروب و بعد از ظهر می باشد زیرا در این بازه زمانی می توانید به دور از نور و تابش خورشید از این مجموعه دیدن نمایید و در کنار لذت بردن از حضورتان عکس های یادگاری خاصی را نیز ثبت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا