بلاگ

آمبر پالاس هند

اطلاعات و راهنمای کامل آمبر پالاس هند

آمبر پالاس هند Amber Palace

آمبر پالاس قلعه ای است که در عامر، راجستان، هند و با معماری بسیار زیبا و چشم نواز واقع شده است و مورد توجه بسیاری از توریست ها و گردشگران در طی سالیان اخیر برای بازدید جلب گردیده است. قیمت ویزای هند
عامر شهری است با دارا بودن مساحت حدود 4 کیلومتر که قابل ذکر است که در 11 کیلومتری شهر جیپور، پایتخت راجستان واقع شده است.
عامر یا آمبر نام خود را از معبد آمبیکشوار گرفته شده است که در بالای چیل کا تلا ساخته شده است.
این موضوع نیز قابل ذکر است که چیل کا تلا نامی محلی برای خدای شیوا می بوده است.
شهر عامر و آمبر پالاس در ابتدا توسط راجا من سینگ ساخته شد و بعدها توسط ساوای جای سینگ مورد بازسازی قرار گرفته شد.
این مکان که در بالای یک تپه قرار دارد، بعنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر شناخته شده و محبوب می باشد.
این بنای تاریخی ساخته شده دارای باروهای بزرگ و مجموعه ای از دروازه ها و مسیرهای سنگ فرش شده می باشد که حبوبیت بالایی خود را به همین واسطع بدست آورده است.
این قلعه مشرف به دریاچه مائوتا است، که منبع اصلی آب برای کاخ عامر نیز محسوب میگردد.
این کاخ مجلل و جذاب که از ماسه سنگ قرمز و مرمر ساخته شده است، در چهار سطح قرار گرفته است که هر کدام دارای یک حیاط هستند. شامل دیوان عام یا «تالار مخاطبان عمومی»، دیوان خاص یا «تالار مخاطبان خصوصی»، شیش محل (کاخ آینه) یا جای ماندیر، و سوخ نیواس است.
این کاخ محل سکونت مهاراجه های راجپوت و خانواده هایشان در زمان های گذشته بوده است.
در قسمت ورودی و در نزدیکی دروازه اصلی این کاخ و قلعه بسیار بزرگ و زیبا معبدی وجود دارد که به شیلا دیوی، الهه کیش چایتانیا اختصاص داده شده است که هر فردی که به این مل برای بازدید مراجعه می کند از این قسمت نیز دیدن می کند.
این کاخ در کنار و همراه با قلعه جیگار قابل ذکر است که در بالای تپه چیل کا تیل در همان محدوده تپه‌های آراوالی قرار دارد.
به این نکته نیز می بایست اشاره نمود که کاخ و قلعه جایگار به عنوان یک مجموعه در نظر گرفته می شوند، زیرا این دو توسط یک گذرگاه زیرزمینی به هم متصل می شوند.
این گذرگاه به‌ عنوان یک راه فرار در زمان جنگ به کار می‌رفت تا اعضای خانواده سلطنتی و سایرین در قلعه عامر را قادر سازد تا به قلعه دیگری تغییر مکان دهند.
این کاخ با تمامی داستان های و زیبایی هایی که دارای می باشد برای بازدید به روی عموم مردم، توریست ها و گردشگران باز می باشد و هر ساله همچنین میزبان تعداد بسیار بالایی از این مسافرانی است که در سفرشان برای گذراندن تعطیلات شهر جیپور کشور هند را انتخاب کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا